Witamina C w służbie piękna

Witamina C w służbie pięknaWitamina C kojarzona jest głównie z przeziębieniem. Wszyscy wiedzą, że kiedy zaczynamy się na jesień źle czuć, powinniśmy sięgać po witaminę C w celu poprawy odporności. Jej odkrywca miał jednak wobec niej znacznie większe plany. Nazywał ją, trochę na wyrost, molekułą życia. Zakładał, że jest ważna praktycznie we wszystkich procesach życiowych zachodzących w organizmie i chociaż jest to dużą przesadą, znaczenia witaminy C nie można bagatelizować. Także w kosmetyce.

Witamina C i skóra

Nasza skóra to głównie tkanki łączne, a tkanki łączne składają się głównie z włókien białkowych. Tymi włóknami są włókna kolagenowe, czyli bardzo specyficzne białka, które mają nietypowy kształt podłużnych belek. Taki kształt w organizmie ludzkim pojawia się rzadko, ponieważ jest trudny do utrzymania. Tak uformowana struktura z czasem rozciąga się i wiotczeje. Musi być regularnie zastępowana. Z wiekiem ten problem staje się poważniejszy i organizm ludzki traci swoją jędrność, marszczy się, jest mniej wytrzymały. Wszystkiemu winny jest właśnie słabnący kolagen, a właściwie spowalniający proces wymiany kolagenu.

Gdzie w tym wszystkim jest witamina C? Witamina C ma ogromny wpływ na tempo procesu syntezy kolagenu. Dzięki jej obecności proces ten może wyraźnie przyspieszyć i w ten sposób włókna kolagenowe znajdujące się w skórze są świeższe i tym samym mocniejsze. Sposobów na podanie dodatkowej witaminy C do skóry jest kilka.

Najprostszym sposobem jest zawsze krem z witaminą C, taki jak C+Dpro Vitamin Energy Lirene. Taki krem z witaminą C po prostu nakłada witaminę C na skórę i pozwala się jej wchłaniać. Jest to sposób ceniony właśnie za swoją prostotę, chociaż niej jest on specjalnie skuteczny. W jego efektywności pomaga regularny peeling.

Można oczywiście poprawić swoją dietę i przyjmować więcej witaminy C, ale trzeba mieć na uwadze, że organizm traktuje produkcję kolagenu po macoszemu i witamina C będzie dostępna w nadmiarze dla wszystkiego, zanim trafi do skóry.

Ciekawym pomysłem są zabiegi mezoterapii, w czasie których koktajl witamin i substancji odżywczych jest podawany bezpośrednio do głębszych warstw skóry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.